Plekk-katused

KÜSI PAKKUMIST

Plekist katuseprofiilid

Katuseprofiil moodustab suure osa hoone pinnast kujundades maja välisilmet ning kaitstes samal ajal aluskonstruktsioone niiskuse eest. Katuseprofiili valimisel on oluline lähtuda nii katuse kaldest kui hoone üldmuljest.

4 tüüpi katuseprofiile

Katuseprofiilid jagunevad neljaks:

  • Trapetsprofiil – Kõige soodsam katuseprofiili materjal. Sobib sirgjoonelise ja lihtsa kuju tõttu nii elamute kui tööstus- ja ärihoonete katuste katmiseks. Valida saab erinevate kõrgustega profiilide vahel. Seejuures võivad erinevate tootjate profiililainete mustrid erineda.
  • Kiviprofiil – Kiviprofiili iseloomustab traditsiooniline katusekivi muster, mis sobib viilkatusega eramutele ja ühiskondlikele hoonetele. Kiviprofiil on hinnatud katusekatte materjal tänu esinduslikule välimusele ja lihtsale paigaldusele.
  • Klassikprofiil – Välimuselt valtsprofiili meenutav katusekatte materjal kuid erinevalt valtsprofiilist Klassiku ühendusi ei valtsita vaid kinnitatakse kruvidega. Klassikprofiil loob hoonetele klassikalise väljanägemise.
  • Valtsprofiil – Väga veekindel profiil, mida on võimalik kasutada ka lamekatustel tänu sirgjoonelisele ja lamedale pinnale. Lisaks kinnitatakse profiil spetsiaalsete klambritega, kõik liited ühendatakse valtsimise teel, mis tagab veekindluse.

Sobiva katuseprofiili valimine

Katuseprofiili valimisel tuleb eelkõige arvestada katuse kaldega, mis seab profiili valikule tehnilised piirangud. Madalama kalde puhul on oluline, et vihmavesi saaks katuselt ära voolata, mistõttu peab profiil olema laia põhjaga. Suurem kalle lubab rohkem mustrit kasutada.

Lamekatus eeldab valtspleki või trapetsprofiili kasutamist. Trapets- , klassik- ja valtsprofiil sobib ka väiksema kalde puhul, kui katuse kalle on 5°–8°. Kiviprofiil eeldab vähemalt 11° kallet.

Katus moodustab maja üldilmest olulise osa, mistõttu tuleks valida katuseprofiil, mis sobitub maja välisfassaadiga ja ümbruskonna üldise kuvandiga.

Kvaliteetne katuseprofiil kaitseb hoonet niiskuse eest ja kujundab maja üldmuljet. Profiili valimisel arvesta nii katuse kalde, materjali sobivuse kui piirkonnaga.

Trapetsprofiil 20

Trapetsprofiil 20

Vaata edasi
Kiviprofiil 350

Kiviprofiil 350

Vaata edasi
Kiviprofiil Ekstra 400

Kiviprofiil Ekstra 400

Vaata edasi
Klassik profiil 25

Klassik profiil 25

Vaata edasi
Klassik 38

Klassik 38

Vaata edasi
Valtsprofiil

Valtsprofiil

Vaata edasi
Trapetsprofiil 45

Trapetsprofiil 45

Vaata edasi